Hallitus

Fem-R:n vuoden 2019 hallitus koostuu 8 jäsenestä, mukaan lukien kaksi tasa-arvoista puheenjohtajaa. Voit ottaa yhteyttä hallituksen jäseniin sähköpostitse etunimi@fem-r.fi ja mielellämme vastaamme kaikkiin kysymyksiinne.

Aurora, puheenjohtaja, aurora@fem-r.fi

En ole erityisesti kissa-tai koiraihminen. Rakastan väitellä aiheesta kuin aiheesta. Unelmani on maailma, jossa Fem-R:n kaltaisia järjestöjä ei enää tarvittaisi. Siinä maailmassa keskittyisin pohtimaan mitä tehdä kyvylläni muistaa joka ikisen kuulemani laulun sanat ulkoa.

Brigita, jäsenvastaava, brigita@fem-r.fi

Henkeen ja vereen feministi. Meemit ovat lähellä sydäntä. Parasta on poliittiset meemit. Olen se tyyppi, joka alkaa bailata bileissä out of nowhere, kun 50centin Candy Shop alkaa soimaan. Runot ja viini maistuu aina. Rakastan järjestöelämää ja maailman parantamista, siksi minut löytää myös Fem-R:n hallituksesta.

Irene, rahastonhoitaja, irene@fem-r.fi

Jasmiini, sihteeri

Jasmin, viestintävastaava, jasmin@fem-r.fi

Kansainvälisistä ja yhteiskunnallisista ilmiöistä syttyvä kahviaddikti, joka uskoo avoimen vuorovaikutuksen ja viestinnän voimaan. Intohimona yhdenvertaisen ja vastuullisen huomisen rakentaminen. Päivät pelastaa koiravideot, GIF:it ja meemit.

Jenny, viestintävastaava

Toimin viestintävastaavana Fem-R:ssä ensimmäistä vuotta. Olen ehdottomasti kissaihminen, ja haluaisin kasvattaa hiuksiani lantioon asti. Sitten kun olen aikuinen haluaisin työskennellä järjestössä, jossa pyritään purkaamaan rakenteellista rasismia. Tavoitteenani on myös tehdä itselleni oma värityskirja.

Nitin, puheenjohtaja, nitin@fem-r.fi

Olen idealisti, joka rakastaa kaupunkeja enemmän kuin mitään muuta maailmassa. Minulla on kova luottamus inhimillisyyteen ja uskon, että me kaikki voimme olla osa sitä muutosta, jonka haluamme nähdä maailmassa. Fem-R:n ohella olen töissä eduskunnassa, jossa pyrin myös edistämään ihmisoikeuksia ja yhdenvertaisuutta.

Yasmin, jäsenvastaava, yasmin@fem-r.fi